תהודה מחוללת שינוי

חזון תהודה הוא לקדם ולטפח את החינוך המקצועי בקרב אנשים אוכלוסיות מיוחדות וליצור עבורם סביבה המאפשרת שילוב במעגל התעסוקה ובקהילה על ידי העצמה אישית והכשרה מקצועית.
תהודה נוסדה בשנת 2015 והינה מלכ"ר העוסק בהכשרה, העשרה והעצמה של אוכלוסיות מיוחדות. מטרתנו היא הענקת סביבה בטוחה, תחושת שייכות והתפתחות אישית וחברתית.

סיכוייהם של בני נוער וצעירים עם מוגבלויות (פיזיולוגיות, קוגניטיביות, נפשיות או חברתיות) להשתלב בלימודים אקדמיים ובמעגל התעסוקה, נמוכים יותר מעמיתיהם. מכאן אנו רואים את משימתנו ביצירת הזדמנויות ובהענקת מיומנויות וכלים מקצועיים אשר ישפרו משמעותית את היכולת שלהם להתפרנס בכבוד, לחוות הצלחות, לשפר את הדימוי העצמי שלהם ולהשתלב בקהילה.

על מנת לייצר עבורם הזדמנויות וסיכויים גבוהים יותר לשילוב תעסוקתי וחברתי, יש צורך להכשירם בעולמות התוכן הקרובים לליבם. עבורם, התמקצעות בתחומים אלו, רכישת השכלה מקצועית ומיומנויות אישיות, ייצרו חוזקה אישית, חברתית והזדמנות תעסוקתית משמעותית.

מגוון קורסים והכשרות לדוגמא

 • יזמות עסקית

 • מיומנות הצגה אישית וכתיבת קו"ח

 • חינוך למיניות נבונה

 • סדנאות עזרה ראשונה

 • לימודי מוזיקה

 • קוסמטיקה וטיפוח החן

 • אקולוגיה וגינון

 • צורפות

 • מחשוב וטכנולוגיה

 • מדיה

 • עיצוב ועוד…

צוות תהודה

אנו מזמינים אתכם להכיר אותנו באופן אישי

גלית מילצ'ן צוות תהודה

גלית מילצ'ן

מנהלת תחום מיניות נבונה

מנהלת תחום מיניות נבונה ומייסדת תכנית "מין חינוך שכזה", מחנכת למיניות ומנחת קבוצות מוסמכת בתחום, יועצת מתנדבת במרכז ייעוץ מיני לבני נוער, מנחה הכשרות לצוותי חינוך, טיפול והדרכה, בעלת ניסיון רב בהעברת סדנאות מיניות ומגדר לאלפי בני נוער, הורים וצוותי חינוך. בעלת תואר B.A במדעי הרוח וקולנוע וטלויזיה וכן תעודת הוראה.

עירית שחר, רכזת תחום מיניות נבונה

עירית שחר

רכזת תחום מיניות נבונה

מנחה מוסמכת למיניות ומנחת קבוצות, אשת חינוך, מדריכה פדגוגית ומדריכת הורים ותיקה ומנוסה. בעלת תואר שני M.Ed בחינוך (התמחות בחינוך מיוחד), תואר ראשון B.A במדעי ההתנהגות ותעודת הוראה. עבדה שנים רבות כמחנכת ורכזת מגמת תקשורת וניו- מדיה בתיכון, בעבר מנהלת ובעלת גן ילדים גדול. בצבא שרתה כקצינה, מ"פ ומפקדת קורס, ממקימי יחידת מפעילי האמר קרבי.

סמדר מליק

מנהלת תחום הכשרות

מנהלת פרויקטים בתהודה ומנחת סדנאות להעצמה. B.A במדעי ההתנהגות, מאמנת אישית לבני נוער עם לקויי למידה, מנחת תוכניות רגשיות לגילאי בי"ס יסודי, מנהיגה חברתית בתוכנית מנהיגות בקרן רמון.

מעונות חסות (נוער בסיכון בחסות משרד הרווחה)

חלק נכבד מפעולותיה של העמותה מתבצע במעונות חסות לנוער בסיכון הפרוסים ברחבי הארץ.

נערים ונערות אשר נפלטו מכל מוסדות החינוך – בתי ספר, יחידות קידום נוער ופנימיות – חוסים במעונות סגורים בצו בית משפט. לחלק ניכר מהנערים והנערות החוסים אין ולא הייתה משפחה מתפקדת ורובם עברו טראומות קשות בילדות כמו אלימות במשפחה, אונס, אובדן או התמכרויות שונות. מכאן הידרדרותם לפשע הייתה קצרה.

מטרת התוכנית היא בניית מסלול השכלה מדורג ומותאם למצבם וליכולותיהם של בני הנוער, הכולל גם טיפול בחסמים האישיים של הנער/ה ומתן גמישות בתהליך על מנת לממש את הפוטנציאל האישי. כחלק מתוכנית זו פועלת העמותה במעונות החסות במקצועות שונים המותאמים לבני נוער ומעוררים בהם עניין.

הפעילויות שמקיימת תהודה במקומות אלו הן: צורפות, טכנאי סלולר, בניית אתרי אינטרנט, קורסי איפור, גינון, בניית ציפורניים ועוד. ההכשרות מחזקות את תחושת המסוגלות של הנערים והנערות ובסיום ההכשרה זוכים התלמידים בתעודת גמר. במסגרת הקורסים מתנסים בני הנוער בשירות ללקוחות המדמים סביבה עסקית, החל מצוות המחנכים ובהמשך בקהילה.

אסירים

תהודה פועלת במסגרת פעילויות השיקום בבתי הסוהר. ביוזמת אגף חינוך ילדים ונוער בסיכון במשרד החינוך והנהלת הכלא התבקשה תהודה לבצע תכנית העשרה לנערים בכלא.

אסירי כלא אופק הינם נערים הנמצאים בקצה רצף הסיכון בישראל, ביניהם נערים אשר ביצעו עבירות חמורות כגון רצח, עבירות מין, התפרצויות אלימות ועוד. תהודה רואה עצמה כנותנת הזדמנות לשיקום גם לנערים אלו מתוך הבנה שבעתיד ישתחררו מהכלא ועל החברה הישראלית להכינם לתקופת השחרור.

התוכנית כללה מספר מסלולי פעילות לכלל האסירים. הפעילות מתבצעת בשיתוף שירות בתי הסוהר על ידי מדריכי תהודה מקצועיים. אלו עברו הכשרה ייעודית לביצוע פעילות בסביבה מורכבת ותוך התאמה לתנאים המיוחדים ולאתגרים החינוכיים והלוגיסטיים המתחייבים מפעילות בין כותלי הכלא.

מסגרות לאנשים עם צרכים מיוחדים ועם מוגבלויות

אנו מתמחים בעבודה עם אוכלוסיות מיוחדות, יודעים לגשת אל כל אחד ואחת ולהתאים את התכנים והמדריך לצרכיהם האישיים, לקצב ההתקדמות ולרצונותיהם. לדוגמה: אנשים עם משכל גבולי, חולי ניוון שרירים, מתמודדים עם פגיעות נפשיות, נפגעי שיתוק מוחין, בני נוער ובוגרים על הרצף האוטיסטי בעלי תפקוד גבוה וילדים עם ליקויי התפתחות.

בבחירת ההכשרות ותוכנית הלימודים המלאה, אנו שמים דגש על התאמת התוכן ואופן העברתו ליכולות הקוגניטיביות והפיזיולוגיות של התלמידים ולאופק התעסוקתי שלהם. חלק מההכשרות הינן קבוצתיות ומתקיימות במסגרות החינוכיות והטיפוליות, וחלקן מבוצעות באופן אישי, אחד על אחד, בבית התלמיד/ה. חלק משמעותי מההכשרה המקצועית מוקדש לסדנאות להקמת עסק עצמאי זעיר או לשילוב תעסוקתי כשכירים, כל זאת על מנת לאפשר את השתלבותם בתעסוקה ובקהילה.

תוכניות תהודה לאנשים עם מוגבלויות: קורס בניית אתרי אינטרנט, קידום אתרים ברשתות החברתיות, טכנאי סלולר במעבדות, מקצועות טיפוח החן – קורס בניית ציפורניים, קורס איפור. חלק מהתלמידים מפעילים כיום עסק עצמאי עבור לקוחות שונים ומגוונים. עסקים ואנשים פרטיים רוכשים את שירותיהם ובכך מנהלים הבוגרים חיים עצמאיים יותר ומתפרנסים בכבוד.

מרכז חוסן למכורים בתהליכי גמילה

במסגרת פעילויותיה הרבות פועלת תהודה בבית חוסן בנתניה, היחידה לטיפול בהתמכרויות המופעלת על ידי העירייה כמרכז יום טיפולי.

היחידה פועלת לשיקום ולתמיכה באנשים מעל גיל 18, שהתמכרו לסמים ונמצאים בשלב שלאחר הגמילה הפיזית, על מנת שישתלבו בתעסוקה ובקהילה ברמת תפקוד נורמטיבית. תהודה מפעילה בבית חוסן יזמות חברתית ייחודית: הכשרת טכנאי סלולר ושילוב תעסוקתי במעבדות סלולר פרטיות בסביבת מגוריהם.

במסגרת ההכשרה אנו שמים דגש משמעותי על הענקת כלים להתנהלות תקינה ונורמטיבית בחברה כגון: ניהול זמן, עמידה בלוחות זמנים, ביצוע מטלות, התמדה, קבלת משימה וביצועה ועוד.

מיניות נבונה

הדרכות וסדנאות להורים, צוותי מורים ובני נוער בנושאים שונים בתחומי המיניות לבני נוער ולאוכלוסיות מיוחדות

הכשרה בנושא מיניות נוער

הכשרה ממוקדת להורים, מורים ואנשי/נשות חינוך וטיפול בנושא מיניות בני נוער

הכשרות מקצועיות

קורסים, סדנאות והסמכות מתחומים שונים ומגוונים המותאמים לאוכלוסיות יעד מרקעים, שפות ומגזרים שונים

חינוך-טיפול

תוכניות מותאמות לפי מיפוי צרכים, המשלבות כלים יצירתיים והוליסטים שמטרתם שיפור תהליכים חברתיים ורגשיים בקבוצות

הקורסים וההכשרות שלנו

היצע מגוון של קורסים, הכשרות וסדנאות בעשרות מסגרות ברחבי הארץ

0
משתתפים
0
מסגרות חינוכיות וטיפוליות
0
הכשרות מקצועיות שונות
בוגרי הקורס ממליצים

לקורס הגעתי בעיקר מסקרנות.
איך אפשר להיפגש עם הורים ועם בני נוער בלי לדעת לדבר על מיניות. זה פשוט התבקש.
כבר בפגישה הראשונה הבנתי שעשיתי בחירה נכונה. הקבוצה, הדינמיקה, הכלים המשמעותיים והפרקטים היו בדיוק מה שהייתי צריכה.
נפתח לי עולם!
שפע ידע, מידע, כלים לעבודה עם קבוצות ועם יחידים, כלים שכבר למחרת בבוקר יכולתי להשתמש בהם.
תודה שרון וגלית על העולם המעניין שאני רק בפתחו.

יפעת ד., בוגרת קורס הנחיית קבוצות למיניות

קורס חובה לכל אנשי ההוראה, חשוב לדעת כיצד להתמודד עם הנוער ולתת להם כלים להתמודד בעצמם.

הראל, בוגר הכשרת הנחיית מיניות לנוער
מעבר לכך שהקורס הקנה לי כלים מקצועיים ומושגים חשובים תיאורטיים ומעשיים בתחום הנחיית הקבוצות ותחומי המיניות והמגדר, הוא העביר אותי מסע פנימי של התבוננות מחודשת על הידע ותפיסות העולם שלי. כמורה, התחלתי להתבונן אחרת על התהליכים שאני עוברת עם הנוער, ועל העולם שהם גדלים בו ומושגי המיניות שהם (לא) מקבלים. כמה העבודה שלנו חשובה!
עדי ר., מורה ומחנכת בתיכון ומנחת קבוצות מיניות לעתיד

שרון וגלית סחפו את הקבוצה וארגנו כל כך הרבה ידע בצורה מדויקת וברורה. היום יותר ברור לי איך לדבר עם הילדים שלי ובקבוצה בכלל, להציף נושאים רגישים ולהעמיק בהם בצורה מתוכננת עם מטרות מוגדרות. שרון וגלית אתן עושות פשוט עבודת קודש. תודה לכן!

סמדר, מנהלת תפעול בתחום החינוך, מנחת קבוצות למיניות
 • ההכשרה הזאת היא מתנה לכל איש חינוך, לכל הורה ולכל אדם. כל כך הרבה ידע ותובנות בזמן כל כך קצר, תודה רבה
רועי. א, בוגר קורס הנחיית מיניות לנוער

שרון וגלית סחפו את הקבוצה וארגנו כל כך הרבה ידע בצורה מדויקת וברורה. היום יותר נוח וטבעי לי לדבר עם הילדים שלי ובקבוצה בכלל, להציף נושאים רגישים ולהעמיק בהם בצורה מתוכננת עם מטרות מוגדרות. שרון וגלית אתן עושות פשוט עבודת קודש, אין לי ספק שכל מי שתעבור את הקורס הזה תרוויח ובגדול. על והצליחו!

סמדר, מנהלת תפעול בתחום החינוך, מנחת קבוצות למיניות
 • הכשרה חובה לכל הורה, או עוסק בחינוך למתבגרים. גלית מנחה משכמה ומעלה שזרה בעדינות וברגישות את התכנים הכל כך משמעותיים לחיינו ואלו שאינם מדוברים מספיק או נכון… ללא פילטרים וללא מסננים האמת כמו שצריכה להאמר וחשוב שתשמע. ממליצה בחום ובאהבה.
צורית.ר, בוגרת קורס הנחיית קבוצות למיניות

הבחירה בקורס הזה היא בחירה אישית ובחירה חברתית. השינוי שעברתי עם הנושא של המיניות הבריאה ובעיקר בני נוער והתיווך של המציאות אליהם הם נדרשים וגם הרגשות סביב זה קיבלו מענה במסגרת ההכשרה המצוינת הזו. ברמה האישית עבורי היה כאן תהליך של תיקון, החלמה, עידוד ותקווה. ממליצה על כך בכל עשר אצבעות ידיי

רויטל, בוגרת קורס הנחיית קבוצות למיניות
בין לקוחותינו

אנו מזמינים אתכם להיות חלק ממשפחת תהודה ולהפוך גם אתם לשותפים שלנו

בואו נשתף פעולה יחד

אם אתם חלק ממסגרת חינוכית או טיפולית ומעוניינים באחת מתכניות ההכשרה שלנו
השאירו פרטים בטופס – ונשמח לסייע לכם

  תהודה עיצבה מודל לגיוס שותפים ומשאבים, באמצעותו ניתן ליישם תכניות חינוכיות
  המותאמות לאוכלוסיות השונות, בעלויות כספיות מזעריות.
  את יישום התכניות נבצע בעבודה משותפת ובהתאמה אישית לאוכלוסיית היעד ולמוסד החינוכי או הטיפולי.